BORA

BORA - Hansgrohe: Štartovací výstrel pre prvú sezónu World Tour pri tréningovom kempe v Gandii.

Prvým tréningovým kempom v španielskej Gandii štartuje tím BORA - Hansgrohe UCI World Tour 2017. Pri tejto príležitosti bol prezentovaný priebojný káder okolo dvojnásobného majstra sveta UCI Petra Sagana a nový outfit.

Vykročenie do World Tour prináša veľa zmien nielen v športe. Manager tímu, Ralph Denk, zamestná v organizácii v roku 2017 okolo 75 zamestnancov, takmer dvakrát toľko, ako v roku 2016. To okrem iného umožňuje aj centrálne riadenie tréningu všetkých jazdcov. Heslo "ride.natural" pritom zostáva nezmenené a naďalej stelesňuje zdravú výživu a zdravý životný štýl, úctivé a férové správanie.

"Tím okolo Petera Sagana sa dokonale stará o to, aby bola revolúcia v kuchyni prenesená aj na ceste. Na novú sezónu sa veľmi tešíme a sme napätí. Už päť rokov sponzorujeme cyklistiku a dva roky sme hlavným sponzorom. Teraz budeme tím sprevádzať pri World Tour a zúčastníme sa tých najdôležitejších pretekov na zemeguli. Na to sme veľmi pyšní. Naše nasadenie sa jednoznačne vyplatilo, na trhoch príbuzných cyklistike je náš rast o 30% vyššie ako na iných kľúčových trhoch. "- Willi Bruckbauer, zakladateľ a konateľ spoločnosti BORA.

Zakladateľ Od stolárskeho majstra ku kuchynskému revolucionárovi

Willi Bruckbauer je srdcom spoločnosti BORA, vizionár, kreatívna hlava a hnacia sila, ktorá sa skrýva za priekopníckymi digestorovými systémami. S viac ako 20-ročnými skúsenosťami z kuchynskej branže vie vyučený stolársky majster, o čo v modernej kuchyni ide: o vytvorenie životného priestoru, ktorý bude vychádzať v ústrety potrebám človeka. Konvenčné kuchynské digestory k tomu nepatria: Sú hlučné, málo efektívne a prekážajú vo výhľade. Naviac obmedzujú možnosti usporiadania pri plánovaní kuchyne. Vízia Williho Bruckbauera bolo stvorenie efektívneho digestorového systému, ktorý by rovnakou mierou vyhovoval najvyšším nárokom techniky aj estetiky. Po neustálom skúšaní a objavovaní bol stvorený novátorský systém, ktorý odsáva kuchynské výpary efektívnejšie, než bolo doteraz možné. Odmena za prácu: renomované ceny a vyznamenania ako je "Deutscher Gründerpreis", "365 Orte im Land der Ideen", "red dot product design award 2012", "Plus X award Produkt des Jahres“

História

Čo sa doteraz udialo

BORA je mladá spoločnosť, ktorá píše už po krátkej dobe dejiny. Razantný vývoj začína po tom, kedy Willi Bruckbauer v roku 2006 v podobe BORA Professional vyvinul svoj prvý systém digestora a nechal si ho patentovať. V nasledujúcom roku zakladá spoločnosť BORA Lüftungstechnik GmbH s jedným zamestnancom. V roku 2008 nebol na trh uvedený len digestor BORA Professional, ale aj plynová varná doska BORA Professional a tepan - gril z nerez ocele. Súčasne začína vývoj indukčných a sklokeramických varných dosiek (pod značkou Ceran). Počet spolupracovníkov sa rozrástol už na dvoch a začínajú tiež exportné aktivity do Beneluxu, Rakúska a Južného Tirolska.

V roku 2009 získava spoločnosť svoje prvé vyznamenanie - cenu "365 Orte im Land der Ideen". Do centra záujmu sa dostáva Švajčiarsko a dochádza k prvému spracovaniu tamojšieho trhu. Tím BORA sa rozrastá na troch spolupracovníkov, ktorí sa teraz starajú o podporu plánovania u obchodných partnerov.

Prelomovým rokom sa stáva rok 2010 - a to je tiež rok ďalšieho vyznamenania. Už so šiestimi pracovníkmi sa sťahuje spoločnosť do nových kancelárskych priestorov, prichádza BORA Classic a spoločnosť BORA Lüftungstechnik GmbH je vyznamenaná cenou "Deutscher Gründerpreis".

V nasledujúcom roku expanduje spoločnosť BORA dynamicky ďalej: 15 stálych zamestnancov sa stará o neustále rozširovanie produktového portfólia. Ako medzinárodný rok vo vývoji by sa dal označiť rok 2012. Exportné aktivity zosilňujú, čo vedie k založeniu pobočiek v Rakúsku a Austrálii. Nasleduje logický krok a spoločnosť BORA sa prezentuje po prvýkrát aj pred medzinárodným publikom na renomovanom veľtrhu Eurocucina v Miláne. BORA Classic získava ocenenie "red dot product design award", produktové portfólio sa neustále rozširuje a 27 zamestnancov má plné ruky práce pri uspokojovaní stále rastúci dopyt po inovatívnych digestore BORA.

Tiež šiesty rok história spoločnosti sa vyznačuje vysokým tempom: systém All-in-one BORA Basic je uvedený na trh a rovno dostáva ocenenie pre výrobok roka 2013 "Plus X Award". Tak ako každý rok sa produktové portfólio aj tentoraz rozrastá - rovnako ako pracovné tím, ktorý číta už 47 členov. Takýto rast si žiada tiež priestorovú zmenu: Spoločnosť BORA sa sťahuje do vlastných priestorov svojej novej firemnej centrály na úpätí bavorských Álp a otvára vlastné školiace centrum pre obchodných partnerov a montérov.

Medzinárodná expanzia spoločnosti BORA aktuálne ďalej pozitívne pokračuje. Popri 29 krajín v Európe exportuje spoločnosť BORA už od roku 2012 do Austrálie a na Nový Zéland. Tak bol v roku 2014 v Sydney otvorený prvý vlastný BORA Showroom. Ďalšími cieľovými trhmi, na ktoré spoločnosť BORA aktuálne vstupuje, sú Stredný východ a Juhoafrická republika. Pomocou BORA Professional, Classic a Basic urýchľujeme v 34 krajinách koniec klasickej digestora.

Už od roku 2012 podporuje spoločnosť BORA ako sponzor dresov profesionálny cyklistický tím NetApp-Endura. Od 1. januára 2015 je spoločnosť hlavným sponzorom tímu, ktorý sa pod názvom BORA - ARGON 18 zúčastňujú najdôležitejších pretekov ako Tour de France, európskych klasikov - takzvaných 5 monumentov - a mnohých ďalších špičkových cyklistických akcií po celom svete. Pre rok 2017 boli nastolené podmienky pre definitívne postup do Championsleague cyklistického športu. Spoločne s novým sponzorom Hansgrohe vynakladáme všetko úsilie, aby sme sa s tímom BORA - Hansgrohe zúčastnili pretekov WorldTour. Cielene tak podporujeme exportné ofenzívu značky BORA a celosvetové povedomie o značke.

Ďalších niekoľko kôl navyše sa potom tiež stará o rozruch a publicitu okolo spoločnosti BORA: BORA Cooking Truck vyráža na 16 kolesách. Univerzálne využiteľné vozidlo je na cestách so sklenenou kockou, ktorá je plne vybavená všetkými tromi produktovými líniami značky BORA. Na mieste podporuje cyklistický tím zdravým jedlom, slúži ako obchodný partner eventov pre zákazníkov a využíva sa ako vozidlo pre semináre. S BORA in the air sa spoločnosť doslova vznáša do oblakov. Kuchyňa v sklenenej kocke vyzdvihne žeriav do výšky 30 metrov. Tým sú kuchárske exhibície ešte pôsobivejšie - a vďaka emocionálnemu zážitku obzvlášť nezabudnuteľné.

V roku 2016 sa spoločnosť BORA mohla tešiť z renomovaných ocenení. Úspech produktov a spoločnosti potvrdzuje ICONIC Award, German Design Award, ale aj German Brand Award.

Vízia

Podľa čoho sa orientujeme

Naša vízia je úplne jednoduchá. My sme: Iní než všetci ostatní. pretože: Myslíme dopredu - nenapodobňujeme.

Všetko spochybňujeme.

Pretože: Všetko možno vylepšiť a zmeniť Neuspokojíme sa s dosiahnutým výsledkom a stále hľadáme nové výzvy. Správanie a architektúru v životnom priestore kuchyne meníme k blahu a úžitku človeka. Obohacujeme život našich zákazníkov v ich kuchyni, staráme sa o lepšiu kvalitu života a sny o kuchyni premieňame na skutočnosť. Ohlasujeme koniec konvenčných kuchynských digestorov zodpovednosť

V súlade so životným prostredím

Prijímame zodpovednosť voči našim zákazníkom, našim spolupracovníkom a nášmu životnému prostrediu. Máme pritom vysoké etické nároky a najvyššie požiadavky na kvalitu našich výrobkov a našich servisných služieb. Výroba v Nemecku a Rakúsku zaručuje, že týmto nárokom vyhovieme. Používame len kvalitné materiály, ako napríklad nerezovú oceľ, a zriekame sa ekologicky škodlivých substancií. Vyrábame kvalitné výrobky, ktoré sú dobré pre ľudí a šetrné k životnému prostrediu.

Naše výrobky sa orientujú od počiatku na trvalo udržateľný rozvoj: Základný princíp našich patentovaných digestorových systémov je efektívnejšie a energeticky úspornejšie než princíp konvenčných kuchynských digestorov. BORA odsáva z miestnosti menej draho ohriateho vzduchu, pretože pracujeme s rozumne použitou rýchlosťou prúdenia a nie s veľkým objemom vzduchu. Energeticky efektívny motor šetrí prúd a beží výrazne tichšie, čistenie a starostlivosť sú neskutočne jednoduché a kvalitné materiály sa postarajú o dlhú životnosť. Naše varné dosky sa vyrábajú bez jedovatých prídavných látok. A vďaka regionálnej orientácii našich dodávateľov a výrobných závodov dbáme na krátke prepravné cesty. Tak preberáme zodpovednosť za nasledujúce generácie.

Vyznamenania

Naše nápady dokázali presvedčiť tuzemských i medzinárodných odborníkov hneď od začiatku.

German Design Award

je medzinárodné renomované ocenenie udeľované nemeckou Radou pre dizajn. Táto iniciatíva patrí k celosvetovo najuznávanejším súťažiam na poli dizajnu a teší sa mimoriadne veľkému rešpektu siahajúcemu za hranice v odbore. Pre rok 2016 bol v kategórii Excellent Product Design vyznamenaný výrobok BORA Basic BFI (indukčná doska Basic).

Deutscher Gründerpreis

patrí k najvýznamnejším vyznamenania pre firmy v Nemecku. Udeľuje sa za vzorný výkon pri vývoji inovácií a prínosných obchodných nápadov, ako aj pri budovaní nových firiem. Spoločnosť BORA mala tú česť prevziať trofej pre rok 2010 v kategórii "Startup".

Nemecko - krajina nápadov

V roku 2009 bolo sídlo spoločnosti BORA v Raublingu jedným z 365 miest, ktoré reprezentujú Nemecko ako "Krajina nápadov". Spoločná iniciatíva hospodárstva a spolkovej vlády zviditeľní tých, ktorí "žijú v Nemecku inováciami, vynaliezavosťou a nápaditosťou".

red dot product design award

je celosvetovo uznávanou pečaťou kvality. Iba tie najlepšie výrobky dostanú vyznamenanie vo forme červeného bodky "red dot". V kategórii "product design" bolo vyznamenané efektívna technika, ojedinelá inovácia a atraktívny dizajn výrobku BORA Classic.

Plus X Award

sa vyznamenávajú inovatívne a vizionárske výrobky zjednodušujúce a spríjemňujúce náš život. Výrobok BORA Basic bol vyznamenaný v kategóriách Inovácia, High Quality, Design, komfortná obsluha a funkčnosť. Iba najlepšie z najlepších dostane navyše ešte aj pečať kvality "Najlepší výrobok roka "- tak ako BORA Basic 2013 a BORA Basic s indukčnou varnou doskou 2015.

German Brand Award

Spoločnosť BORA bola vyznamenaná odbornou porotou Rady pre dizajn cenou German Brand Award 2016 za jej úspešné vedenie značky v kategórii Kuchyne a získala titul "Winner". Cieľom súťaže je objavovať, prezentovať a vyznamenáva značky a ich iniciátorov. Pocty sa dostáva inovatívnym značkám s dôsledným a trvalo udržateľným vedením značky - spoločnostiam, ktoré udávajú vo svete značiek smer.Generálni partneri

Hlavní partneri

Mediálni partneri

Award partner

Partneri

Organizátori

Partnerské obce a organizácie