Doprava počas obmedzení

Časté otázky

1. Ako sa dostanem domov vo štvrtok 22. júna, počas cyklistickej časovky, keď majú byť cesty uzatvorené od 14.00 do 20. hodiny, a to smerom na Lovču, Dolnú Trnávku?

Linky SAD, ktoré prepravujú ľudí z práce, budú mať upravený čas a v tento deň, teda vo štvrtok, prepravia ľudí, ktorí končia o 14.00 hodine. Automobilová preprava pre uvedené obce bude v čase od 14.00 do 20.00 hodiny uzavretá. Prestávka medzi pretekmi bude v čase od 17.15 do 17.50 hodiny, počas nej sa otvoria cesty a práve vtedy bude možné prepraviť sa autom do spomínaných obcí, a teda do Lovče, Dolnej Trnávky. Do Dolnej Ždane a ostatných obcí smerom na Prochot sa dostanete cez Hliník nad Hronom neobmedzene.

2. Ako sa dostanem domov v piatok 23. júna, počas cyklistickej časovky, keď majú byť cesty uzatvorené od 14.00 do 18. hodiny, a to smerom na Lovču a Dolnú Trnávku?

Linky SAD, ktoré prepravujú ľudí z práce, budú mať upravený čas a v tento deň, teda v piatok, prepravia ľudí, ktorí končia o 14.00 hodine. Bohužiaľ, od 14.00 do 18,00 hodiny sa autom v úseku od Ulice SNP, Dubčekovej ulice, do Lovče, Dolnej Trnávky a Dolnej Ždane nedostanete. Do Dolnej Ždane a ďalej sa dostanete cez Hliník nad Hronom neobmedzene.

3. Ako sa počas časovky, a teda vo štvrtok a piatok, prepravím v rámci mesta Žiar nad Hronom, napríklad z Ulice M. R. Štefánika, keď Dubčekova ulica bude uzavretá?

Počas časovky vo štvrtok bude Dubčekova ulica pre dopravu uzatvorená. Prestávka medzi pretekmi bude v čase od 17.15 do 17.50 hodiny, kedy bude možné prejsť Dubčekovu ulicu aj autom. V piatok bude Dubčekova ulica úplne uzatvorená od 14,00 do 18,00 hodiny. Počas spomínanej dopravnej výluky, v obidva spomínané dni, bude polícia riadene púšťať vozidlá na križovatke ulíc M. R. Štefánika a A. Dubčeka, aby bolo možné prejsť z jednej časti mesta do druhej. Plynulosť dopravy však bude značne obmedzená.

4. Ako sa počas cyklistických pretekov dostanem zo Žiaru do Handlovej?

Doprava v smere zo Žiaru nad Hronom do Handlovej povedie cez obchvat R2. Na úseku od kruhového objazdu pri obci Lovčica – Trubín po križovatku za motorestom Dubník bude doprava v sobotu a v nedeľu vedená v jednom jazdnom pruhu a riadená políciou. Do Žiaru nad Hronom smerom z Handlovej sa nedostanete po Ulici SNP, ale budete musieť prejsť obchvatom na rýchlostnú komunikáciu R1 a potom na križovatku v Šášovskom Podhradí alebo v Lehôtke pod Brehmi zísť z R1 a pokračovať do Žiaru nad Hronom.

5. Ako sa vo štvrtok a piatok dostanem z práce do Lutily, Kosorína a Slaskej?

Vo štvrtok sa do 15.50 hodiny dostanete cez Jilemnického ulicu a Ulicu SNP do spomínaných obcí. Potom bude tento úsek uzatvorený do konca pretekov (vo štvrtok do 20,00 hodiny, v piatok do 18,00 hodiny). Využiť na presun do Kosorína, Slaskej či Janovej Lehoty môžete aj obchvat R2 a potom cez obec Janova Lehota sa dostanete do Kosorína, Slaskej a Lutily (štvrtok) a do Janovej Lehoty a na začiatok Kosorína (v piatok).

6. Ako sa dostanem v sobotu a v nedeľu z mesta do okolitých obcí alebo naopak?

V sobotu bude uzatvorená Ulica SNP v Žiari nad Hronom a cesty do obcí Janova Lehota, Kosorín, Slaská a Lutila od 8.30 do 20.00 hodiny, s výnimkou času od 12.30 do 15.30, kedy bude doprava otvorená s obmedzeniami, pretože na trati sa budú nachádzať pretekári charitatívnych pretekov. Aj počas pretekov bude možné sa prepravovať uzatvorenými cestami, ale len v smere jazdy pelotónu, čiže Žiar – J. Lehota – Kosorín – Slaská – Lutila – Žiar, no doprava bude riadená políciou a presun môže byť značne zdĺhavý.

V nedeľu budú uzatvorené cesty na rovnakej trase ako v sobotu, a to od 9.00 do 16.00 hodiny. Podobne ako v sobotu, bude možné prepraviť sa v smere jazdy pelotónu, no dopravu bude usmerňovať polícia, čo môže značne predĺžiť jednotlivé presuny. Preto, pokiaľ nemusíte, radšej autom po uvedenej trase necestujte.

Počas obidvoch dní sa bude dať využívať jeden jazdný pruh cestnej komunikácie medzi kruhovým objazdom pri obci Lovčica – Trubín a Dérerovým mlynom pri Janovej Lehote, no doprava tu bude usmerňovaná políciou. Aj v tomto prípade rátajte so zdržaním.

7. Odkiaľ, ako divák, môžem sledovať preteky?

Tak ako na iných cyklistických podujatiach, preteky môžete sledovať kdekoľvek pri trati, avšak na trať nevstupujte. V miestach, kde budú inštalované zábrany, je neprípustné tieto zábrany preskakovať a vstupovať na cestu. Môžete vážne ohroziť seba alebo pretekárov. Pre fanúšikov budú k dispozícii dve fan zóny, jedna v Žiari nad Hronom na parkovisku pri Lidli, druhá „pri tanku“ medzi obcou Janova Lehota a Kosorín. Vo fan zónach nájdu fanúšikovia informácie o pretekoch, veľkoplošné obrazovky a občerstvenie. Vo fan zóne v Žiari nad Hronom bude počas soboty a nedele pripravený aj sprievodný kultúrny program. V prípade záujmu si môžete kúpiť vstupenky na tribúnu, ktorá sa nachádza priamo pri cieľovej rovinke. V cene 35 eur je občerstvenie a malý darček.

8. Kde budem môcť, ako návštevník, zaparkovať?

Najväčší nápor na dopravu sa očakáva v nedeľu 25.6. počas cestných pretekov mužov. Parkovať budete môcť na viacerých vyhradených parkoviskách na území mesta. Pri každom bude k dispozícii usporiadateľská služba, ktorá bude návštevníkov usmerňovať. Po naplnení kapacity bude parkovisko uzavreté a návštevníci presmerovaní na najbližšie voľné. Parkovať sa bude dať aj na krajoch vozovky celej Priemyselnej ulice a Ulice SNP (v oboch smeroch) od kaštieľa v smere na Ladomerskú Viesku, na parkovisku pri Slovalcu a ZSNP, pričom prepravu do mesta zabezpečia autobusy kyvadlovej dopravy. Trasy na parkoviská v meste budú značené aj farebnými a dobre viditeľnými značkami. Upozorňujeme, že ak zaparkujete pred začiatkom pretekov na niektorom z parkovísk v blízkosti centra pretekov na Ulici SNP, z parkoviska sa autom dostanete len po ukončení pretekov po 16.00, pretože Ulica SNP bude neprejazdná, jedine z parkoviska pri OD Prior a Kauflad sa bude možné dostať, a to dočasne otvorenou a spojazdnenou prípojkou na cestu na Ulici Pod Donátom.

9. Budú počas pretekov k dispozícii aj stánky s občerstvením?

Áno, počas všetkých štyroch majstrovských dní. Ich najväčší počet bude počas nedeľných pretekov.

10. Budú počas pretekov otvorené nákupné centrá, keď ich parkoviská budú využívané na účely majstrovstiev?

Obchody budú otvorené, aj keď sa do nich automobilom nedostanete, keďže budú ulice SNP a Chrástekova od ulíc SNP po Svitavskú uzatvorené.

11. Dostanem sa počas pretekov autobusom z Prievidze do Žiaru?

Áno, všetky autobusy z tohto smeru budú počas pretekov premávať do Žiaru nad Hronom na autobusovú stanicu. Pôjdu však cez obchvat Žiaru, preto budú mať pravdepodobne meškanie.

12. Ako sa počas pretekov dostanem do obce a z obce Lovčica – Trubín?

Do obce Lovčica-Trubín sa počas celých pretekov dostanete neobmedzene, avšak cez obchádzku po obchvate R2. To znamená, že zo Žiaru nad Hronom prejdete na jednu z križovatiek na R1 (Šášovské Podhradie alebo Lehôtka pod Brehmi) a následne na obchvat R2.

 Generálni partneri

Hlavní partneri

Mediálni partneri

Award partner

Partneri

Organizátori

Partnerské obce a organizácie