Fan zóny

Počas cyklistických pretekov budú fanúšikom k dispozícii dve fan zóny. Jedna v Žiari nad Hronom na Ulici SNP pri Lidli, druhá „pri tanku“ medzi obcou Janova Lehota a Kosorín.

Diváci v nich nájdu informácie o pretekoch, občerstvenie a veľkoplošné obrazovky. Vo fan zóne v Žiari nad Hronom bude okrem toho počas soboty a nedele pripravený aj sprievodný hudobný program, v ktorom vystúpi napríklad Janko Kuric a Vidiek či Lina Mayer. Na cyklovozíku spoločnosti Hansgrohe si záujemcovia môžu vyskúšať jazdu na cyklistickom trenažéri z jednej horskej etapy na Tour de France a pre deti budú pripravené nafukovacie atrakcie s 12-metrovou šmýkačkou, rodeo býk a nafukovacia atrakcia morský svet.

Preteky môžete sledovať aj priamo pri tratiPreteky môžete sledovať aj priamo pri trati

Ako na iných cyklistických podujatiach, aj v Žiari nad Hronom môžu diváci sledovať preteky aj kdekoľvek pri trati. Či už prídu na pešo, alebo svoje vozidlá odparkujú na záchytných parkoviskách, musia však dodržiavať pokyny usporiadateľov. Na miestach, kde budú inštalované zábrany, je neprípustné ich preskakovať, vstupovať do trate a ohrozovať tak cyklistov. Preteky môžete sledovať kdekoľvek na trati 28 kilometrového okruhu, v obciach či mimo nich. Avšak musíte dbať na zachovanie bezpečnosti pretekárov, vašej a ostatných divákov.  

Vyhradené parkoviská a preprava kyvadlovou dopravou

Tank pri obci KosorínPočas pretekov bude k dispozícii aj niekoľko vyhradených parkovísk na území mesta, kde návštevníkov usmerní usporiadateľská služba. Využiť môžete parkovisko pod Priorom, pri Tescu, Kauflande a zelenú plochu pod Priorom. Po naplnení kapacity sa parkovisko uzavrie a návštevníci budú presmerovaní na najbližšie voľné. Trasy na parkoviská v meste budú značené aj farebnými a dobre viditeľnými značkami.

Parkovať sa bude dať aj na krajoch vozovky celej Priemyselnej ulice a Ulice SNP (v oboch smeroch) od kaštieľa v smere na Ladomerskú Viesku a na parkovisku pri Slovalcu a priemyselnom parku. Prepravu do mesta zabezpečia autobusy kyvadlovej dopravy.

 

 Generálni partneri

Hlavní partneri

Mediálni partneri

Award partner

Partneri

Organizátori

Partnerské obce a organizácie